2013'ün en iyi Filmleri
13 01 2013

2013'ün en iyi Filmleri

2013'ün en iyi Filmleri | görsel 1
2013'ün en iyi Filmleri | görsel 2
2013'ün en iyi Filmleri | görsel 3
2013'ün en iyi Filmleri | görsel 4
2013'ün en iyi Filmleri | görsel 5
2013'ün en iyi Filmleri | görsel 6
2013'ün en iyi Filmleri | görsel 7
2013'ün en iyi Filmleri | görsel 8
2013'ün en iyi Filmleri | görsel 9
2013'ün en iyi Filmleri | görsel 10
2013'ün en iyi Filmleri | görsel 11
2013'ün en iyi Filmleri | görsel 12
2013'ün en iyi Filmleri | görsel 13
2013'ün en iyi Filmleri | görsel 14
2013'ün en iyi Filmleri | görsel 15

1.Bilinmeze Doğru Star Trek

 

Star Trek Into Darkness

 

Vizyon Tarihi :7 Haziran 2013

 

Oyuncular:

Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, Anton Yelchin, John Cho, Bruce Greenwood, Benedict Cumberbatch, Peter Weller

Konusu:

Atılgan gemisi mürettebatıyla dünyaya geri çağrılır. Ama karşılaştıkları manzara çok güçlü bir terör örgütünün donanmalarını ve ona bağlı olan her şeyi yerle bir ettiğini görürler. Kaptan Kirk'ün bitirmesi gereken şahsi bir kavgası vardır ve tek kişilik kitle imha silahını bulmak için aramaya koyulur. Hayatta kalmak ile ölüme teslim olmak arasında mekik dokuyan kahramanlar bu macerada aşk, dostluk ve fedakarlıklar sınavlarından geçeceklerdir.
Bilim-kurgu, aksiyon ve dramı haramnladığı yapımlarla 2000'li yılların en sevilen yönetmen-yapımcıları arasına giren J.J. Abrams seyirciyi yeni bir Star Trek macerasına götürecek. Filmin senaryosunda Roberto Orci, Alex Kurtzman ve Damon Lindelof'un imzası bulunurken Chris Pine, Zachary Quinto ve Zoe Saldana kadronun öne çıkan isimleri arasında.

Paramount Pictures şirketi yönetmen J.J. Abrams'ın filmi 3 boyutlu çekmesini istedi. Fakat Abrams IMAX boyutlu çekmekte kararlıydı. Sonuçta iki taraf da anlaşmaya vardı ve bu film IMAX kameralarla 2 boyutlu çekildikten sonra post prodüksiyonda 3D2ye dönüştürülen ilk film olarak tarihe de geçti.

*******************

2.İşte Brad Pitt'in yeni filmi World War Z (Dünya savaşı Z)

 

2013 ABD

Tür:

Aksiyon, Dram, Korku

Süre:

113 dakika

Yönetmen:

Marc Forster

Oyuncular:

Brad Pitt

David Morse

James Badge Dale

Julia Levy-boeken

Elyes Gabel

Senaryo:

Damon Lindelof

Max Brooks

Yapımcı:

-

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Gerilim, Komedi, Korku, Romantik
Oyuncular: Brad Pitt
Yönetmen: Marc Forster
Senaryo: J. Michael Straczynski
Senaryo (Kitap): Max Brooks
Yapımcı: Brad Pitt
Görüntü Yönetmeni: J. Michael Straczynski

Konusu:

İnsanların bir savaş sonucu hayatını kaybedip zombilere dönen bir grup askere karşı savaşı anlatiliyor

Hayatlarını kaybeden ve zombilere dönüşen insanlarla ba? etmeye çalışan bir grup askerin çabalarını anlatan aksiyon dolu bir film baş rollerde de Brad Pitt yer almaktadır…

?nsanların bir savaş sonucu hayatını kaybedip zombilere dönen bir grup askere kar?? savaş? anlatiliyor.

Gerry Lane iki kızı ve sevgili eşiyle mutlu bir hayat sürdüren bir aile babasıdır. Bir gün arabaları trafikte sıkıştığında her zamankinden farklı olarak yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunu fark ederler. Tehlike hızla yaklaşmaktadır… Ailesini güvenli bir bölgeye yerleştiren Gerry, ikiye ayrılan dünyayı kurtarmak için zamana karşı yarışacaktır.
Brad Pitt’in hem başrolünü hem de yapımcılığını üstlendiği film, insanlar ve zombiler arasında yaşanan sıra dışı bir savaşı odağına alıyor. Film Max Brooks’un aynı adlı kitabından uyarlandı.

 

22. Bond filmi "Quantum of Solace" filmini yöneterek popülerleşen Marc Foster filmin yönetmenliğini üstlenecek. World War Z, insanlar ile zombiler arasında başlayan savaşı 10 yıl sonrasında flashbacklerle anlatacak. Max Brooks’un kaleme aldığı aynı isimli best-seller romandan uyarlanan filmde, James Badge Dale bir askeri, Brad Pitt Birleşmiş Milletler’de çalışan bir araştırmacıyı canlandıracak

 

***************

3.Hobbit: Beklenmedik Yolculuk

Tolkien'in, Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin öncül kitabı olarak da görülen Hobbit'ten, üçlemenin yönetmeni Peter Jackson tarafından sinemaya uyarlanan üç filmlik Hobbit macerasının ilk bölümü olan Hobbit: Beklenmedik Yolculuk/The Hobbit: An Unexpected Journey ile bu sefer Bilbo Baggins'in gençliğine gidiyoruz.
Bilbo huzurlu Hobbit toprakları olan The Shire'da yaşarken bir gün büyücü Gandalf aniden ortaya çıkar ve baş kahramanımız Bilbo kendisini efsanevi savaşçı Thorin tarafından yönetilen 13 cücelik maceracı bir grupta buluverir. Ejder Smaug’dan Erebor’un kayıp Cüce Krallığı’nı geri almak için çıktıkları bu yolculukta çirkin Goblinler, Orklar, öldürücü Warglar, Dev Örümcekler ve Büyücülerle dolu yollardan geçeceklerdir...
Yüzüklerin Efendisi üçlemesinden tanıdığımız Ian McKellen, Cate Blanchett, Ian Holm, Christopher Lee, Hugo Weaving, Elijah Wood, Orlando Bloom ve Andy Serkis'i yeniden seyredeceğimiz filmde onlara Richard Armitage, John Bell, Luke Evans, Ryan Gage, Evangeline Lilly, Bret McKenzie, Graham McTavish, Mike Mizrahi, Jeffrey Thomas ve Aidan Turner gibi kalabalık bir oyuncu kadrosu da eşlik ediyor. Filmin senaryosunda ise yönetmen Peter Jackson'ın yanı sıra Fran Walsh, Philippa Boyens ve Guillermo del Toro'nun imzası var.

************************

4.The Wolverine

; X-Men Başlangıç filminden sonra serinin devam filmi olan Wolverine bu sefer Japonya’da samuraylarla savaşacak. Wolverine de ülkemizde 26 Temmuz 2013 tarihinde vizyona girecek.

*****************************

5.City: A Dame To Kill For

; 2005’teki başarılı filmden sonra yönetmenler Robert Rodriguez ve Frank Miller bu sefer Günah Şehri 2 ile vizyona girmeye hazırlanıyorlar. Günah Şehri 2’de 2013’ün beklenen filmleri arasında.

***********************************

6.Thor: The Dark World

; 2011’deki başarısından sonra Thor’unda devam filmi 2013’de seyirciyle buluşacak.

************

7.Superman: Man of Steel

(2013)

Yönetmen:

Zack Snyder

Oyuncular:

Henry Cavill, Russell Crowe ve Amy Adams|See full cast and crew

 

Znyder'in yöneteceği 'Superman: Man of Steel’i Aralık 2012’de gösterime sokmaya niyetlenmişti ancak filmin vizyon tarihini 14 Haziran 2013'e çektiğini açıkladı.

Aralık 2012’de The Hobbit: An Unexpected Journey, The Lone Ranger ve Django Unchained gibi iddialı filmlerin vizyona girecek olması sebebiyle bu kararın alındığı düşünülüyor. Öte yandan geçen hafta Znyder'in senaryonun yeniden yazılması için 300’de beraber çalıştığı Kurt Johnstad’ı görevlendirmesi, işlerin yolunda gitmediği yorumlarına da yol açtı.

Clark Kent'i Henry Cavill'in canlandıracağı filmde, dünyadaki annesi Martha'yı Diane Lane, babası Jonathan'ı Kevin Costner, Superman’in düşmanı General Zod'u Michael Shannon ve Lois Lane'i Amy Adams, Superman’in biyolojik babası Jor-El’i Russell Crowe, Superman’in Kriptonlu annesini Julia Ormond oynayacak

 

Clark, ne olduğu ve nasıl kullanacağını hiç bilmediği, birtakım sıra dışı güçlere sahip bir çocuktur. Bir gün okul servisi bir kaza geçirip, içinde çocuklarla birlikte nehre uçar. Servisin içindekilerin ölmesine göz yumamayan Clark, güçlerini kullanarak herkesi kurtarır. Fakat bu olay onun diğerlerinden oldukça "farklı" bir çocuk olduğunu da bariz biçimde ortaya çıkartacaktır.
DC Comics'in en meşhur süper kahramanı olan Superman'in köklerine, geçmişine dönerek kahramana farklı bir bakış açısı getiren filmin yönetmenliğini Zack Snyder üstlenirken, bu zorlu senaryo David S. Goyer'e ait. Filmde Clark Kent'i Henry Cavill, kötü adamı General Zod'u Michael Shannon canlandırırken kadrodaki diğer isimler arasında Lois Lane rolünde Amy Adams, Martha Kent rolünde Diane Lane, Jonathan Kent rolünde Kevin Costner ve Jor-El rolünde de Russell Crowe yer alıyor.

6370
0
0
Yorum Yaz